Právě se nacházíte: Kulturní program města

KULTURA & HISTORIE

 

Hrad Raabs

Hrad byl postaven na skále vysoko nad soutokem Moravské a Rakouské Dyje a patří k prvním kamenným hradům na území dnešního Rakouska.

 

Zřícenina Kollmitz

Zřícenina hradu patří k největším středověkým památkám v Dolním Rakousku. Pro obranu hranice byl hrad zřízen na skále, kterou obtéká řeka Dyje. Z Raabsu je přístupná turistickou stezkou číslo 630 (doba chůze cca 1,5 hod).

 

Příhraniční muzeum

Zde jsou vystaveny kamenné sekery z mladší doby kamenné nalezené na území obce, středověké vykopávky, zbytky inventáře hradu Raabs, stejně jako různé zemědělské a lesnické nářadí.

 

 

 

SPORT & REKREACE

Svět energie „sirius”

V Liebnitzském mlýnu se nachází nejsilnější energetické místo Evropy a cca 7 metrů vysoká energetická pyramida. Pyramida podporuje myšlenkovou a meditační sílu, povzbuzuje vlastní uzdravení a pomáhá při regeneraci. Dalšími pozoruhodnostmi jsou dva bazény na potápění s léčivou vodou, energetická studna s magnetizovanou vodou a energetická stezka.

 

 

 

TURISTIKA A LAMA TREKKING

V oblasti obce Raabs an der Thaya se nachází 80 km dobře značených a udržovaných turistických stezek. K pozoruhodnostem patří putování s lamami drsnou a krásnou krajinou údolí Dyje.

 

 

 

 

Řekni příteli
Zpět