Právě se nacházíte: RAABS AN DER THAYA

Logo Raabs.jpg

Burg Raabs 1.jpg

 

 

 

 

KULTURA & HISTORIE

Hrad Raabs – Hrad byl postaven na skále vysoko nad soutokem Moravské a Rakouské Dyje a patří k prvním kamenným hradům na území dnešního Rakouska. zřícenina kollmitz – Zřícenina hradu patří k největším středověkým památkám v Dolním Rakousku. Pro obranu hranice byl hrad zřízen na skále, kterou obtéká řeka Dyje. Z Raabsu je přístupná turistickou stezkou číslo 630 (doba chůze cca 1,5 hod).

Příhraniční muzeum – Jsou zde vystaveny kamenné sekery z mladší doby kamenné nalezené na území obce, středověké vykopávky, zbytky inventáře hradu Raabs, stejně jako různé zemědělské a lesnické nářadí.

 

 

SPORT & REKREACE

Svět energie „Sirius” – V Liebnitzském mlýnu se nachází nejsilnější energetické místo Evropy a cca 7 metrů vysoká energetická pyramida. Pyramida podporuje myšlenkovou a meditační sílu, povzbuzuje vlastní uzdravení a pomáhá při regeneraci. Dalšími pozoruhodnostmi jsou dva bazény na potápění s léčivou vodou, energetická studna s magnetizovanou vodou a energetická stezka.

Turistika a lama trekking – V oblasti obce Raabs se nachází 80 km dobře značených a udržovaných turistických stezek. K pozoruhodnostem patří putování s lamami drsnou a krásnou krajinou údolí Dyje.

 

 

 

Řekni příteli
Zpět