Právě se nacházíte: SLAVONICE

Logo Slavonice.jpgSlavonice.JPG

 

 

 

 

KULTURA & HISTORIE

Historický střed města – Historický střed města se skládá ze dvou vedle sebe ležících náměstí, obklopených středověkými měšťanskými domy. Mezi náměstími stojí dominantní městská věž z 16. století. Město bylo prohlášeno za městkou památkovou rezervaci a pro četné kulturní památky bývá často označováno jako Malá Telč. Dodnes se zachovaly části městského opevnění.

Městské podzemí – Pod městem byl v 15. století založen systém chodeb. Šachty vytesané do skály sloužily k odvodňování a jako obranné a záchranné stezky s přímým přístupem z většiny domů v historickém centru města. Části systému byly restaurovány a zpřístupněny veřejnosti.

 

 

SPORT & REKREACE

Graselovy přírodní naučné stezky – Přírodní naučné stezky na obou stranách rakousko-české hranice byly pojmenovány po v 18. a 19. století známém loupežníkovi Johannu Georgovi Graselovi. Úsek Slavonice začíná ve Slavonicích u Dačické brány.

Cesta pohádkovým lesem – Na bronzové, stříbrné a zlaté cestě pohádkovým lesem zažijí děti každého stáří vzrušující dobrodružství. Cesta začíná v Turistickém infocentru.

Přírodní park Česká kanada – Přírodní park se nachází mezi městy Nová Bystřice, Slavonice, Kunžak a rakouskou hranicí. Území přírodního parku se vyznačuje rozsáhlými lesy, četnými rybníky, zajímavými kamennými útvary a chladnějším horským klimatem.

 

 

Řekni příteli
Zpět